اخبار

رفع نگرانی مردم درخصوص استفاده از واکسن با همکاری رسانه ها

رفع نگرانی مردم درخصوص استفاده از واکسن با همکاری رسانه ها
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: کار خبری و محتوایی گسترده ای درخصوص رفع نگرانی مردم نسبت به استفاده از واکسن توسط رسانه های استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی انجام گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، هفتاد و ششمین جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی صبح دوشنبه 4 مردادماه 1400 برگزار شد.

ناصر نبی زادهبا اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه اخیر ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، عنوان کرد: براساس گزارش های ارائه شده وضعیت درگیری و بستری بیماران مبتلا به کرونا در استان، صعودی بوده و جزو استان هایی هستیم که حجم مراجعه به بیمارستان ها بالاست.

وی با اشاره به این که نیاز است همچنان براساس دستورالعمل های بهداشتی، فاصله گذاری های اجتماعی، استفاده از ماسک و عدم حضور در تجمعات غیر ضروری رعایت شود، اضافه کرد: خوشبختانه تعداد فوتی ها رو به افزایش نبوده و روند ثابتی را در استان شاهد هستیم.

نبی زاده با ابراز امیدواری از این که واکسیناسیون گسترده فعلی، روند کاهشی بیماری را به دنبال خواهد داشت، ادامه داد: با این حال تاکید استاندار در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا، فرهنگ سازی، اقناع عمومی و حساس سازی مردم و فاصله گرفتن از عادی انگاری است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 5 شهر استان شامل بیرجند، قاین، طبس، نهبندان و زیرکوه در وضعیت قرمز، فردوس، سربیشه و درمیان نارنجی و خوسف، سرایان و بشرویه در وضعیت زرد قرار دارند.

مدیر کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، در ادامه به تولید و بازنشر 292 خبر در هفته گذشته توسط 4 نشریه اصلی، 3 پایگاه خبری و یک خبرگزاری، اشاره کرد و گفت: محتواهای تولید شده توسط دبیرخانه نیز در بسترهای مختلف عکس نوشته، مطالب آموزشی، کلیپ ها و موشن گرافی ها در فضای مجازی در جهت آگاهی سازی و ایجاد حساسیت عمومی منتشر شده است.

نبی زاده با اشاره به برگزاری مراسمات عزاداری محرم از 19 مردادماه، عنوان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند در مراسمات عزاداری دستورالعمل های بهداشتی به طور کامل باید رعایت شوند.

وی افزود: با ابلاغ دستورالعمل های بهداشتی، دبیرخانه شورای اطلاع رسانی نیز جهت تولید محتوای خبری و آموزشی اقدام خواهد کرد.

به گفته وی هفته گذشته نیز نشستی با کانون های فرهنگی و هنری مساجد خصوصا با مدیران کانون ها در مناطق روستایی، حاشیه شهرها و نزدیک به استان های پرخطر به صورت ویدئو کنفرانس برگزار و برای اطلاع رسانی گسترده تر همفکری های لازم انجام گرفت.

 مدیر کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در پایان سخنانش تاکید کرد: با توجه به وجود نگرانی هایی درخصوص استفاده از واکسن، کار خبری و محتوایی گسترده ای درخصوص رفع نگرانی مردم نسبت به استفاده از واکسن توسط رسانه های استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی انجام گیرد.

۴ مرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید