اخبار

جشنواره منطقه ای مد و لباس اسلامی ایرانی "چارقد" برگزار می شود

جشنواره منطقه ای مد و لباس اسلامی ایرانی "چارقد" برگزار می شود
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری جشنواره منطقه ای مد و لباس اسلامی ایرانی "چارقد" با حضور استان های خراسان جنوبی ، رضوی ، شمالی ، یزد و کرمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، سید علی زمزم با بیان این خبر، عنوان کرد: این جشنواره با هدف ترویج و تعمیق الگوهای عفاف و حجاب در سطح جامعه و ارتقای فرهنگ مصرف کالای ایرانی و ترویج نقش های ایرانی اسلامی متناسب با فرهنگ و نیاز جامعه برنامه ریزی شده است.

به گفته وی ایجاد فضای مناسب برای انتقال و تبادل دانش رسمی و بومی در حوزه مد و لباس منطقه، ترغیب و تشویق هنرمندان و دانشجویان به خلق تصاویر زیبا بر روی لباس های سنتـی و مدرنیته منطقه و توسعه فضای تعامل و همکاری در بین دست‌اندرکاران و فعالان حوزه مد و لباس منطقه از دیگر اهداف این جشنواره می باشد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل خاطرنشان کرد: جشنواره در سه بخش طراحی لباس اجتماع شامل طراحی مانتوی اجتماع ، پوشش های جدید اجتماع ( غیر از مانتو)، طراحی لباس مفهومی با موضوع آزاد و بخش دانشگاهی در دو محور مقالات و پایان نامه های  دانشجویی برگزار می شود.

زمزم با بیان این که کلیه متقاضیان می‌بایست با مراجعه به سایت جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی به آدرس  www.jdkhj.ir و یا سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به آدرس www.khj.farhang.gov.ir     نسبت به دریافت فراخوان و تکمیل فرم ثبت نام اقدام کنند، اضافه کرد: فرم مذکور به همراه آثار به آدرس پست  الکترونیکی دبیرخانه جشنواره به نشانی  honari-khj@farhangmail.ir  ارسال شود.

وی با اشاره به این که هر طراح می‌تواند حداکثر با 5 اثر، در جشنواره شرکت کند، ادامه داد: برای کلیه شرکت کنندگانی که آثارشان به مرحله نمایشگاهی راه یابد گواهی شرکت در جشنواره تعلق خواهد گرفت.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل به جوایز بخش طراحی پوشـــاک بانوان و بخش طراحی لباس مفهومی اشاره کرد و گفت: در هر بخش نفر اول تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی 20.000.000 ریال، نفر دوم لوح تقدیر و جایزه نقدی 15.000.000 ریال و نفر سوم لوح تقدیر و جایزه نقدی 10.000.000 ریال را دریافت خواهد کرد.

زمزم یادآور شد: نفرات چهارم و پنجم به عنوان شایسته تقدیر و به هر کدام لوح تقدیر و مبلغ 7 میلیون ریال وجه نقد اهدا خواهد شد .

وی با بیان این که به نفر برگزیده در بخش مقالات و پایان نامه ها تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی 20.000.000 ریال تعلق خواهد گرفت، ادامه داد: اثر شایسته تقدیر نیز مبلغ 10 میلیون ریال را دریافت می کند.

زمزم آخرین مهلت دریافت آثار را 15 آبان ماه 1400 اعلام کرد و افزود: نتایج این بخش از طریق سایت جشنواره به نشانی :www.jdkhj.ir و سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به آدرس  www.khj.farhang.gov.ir اطلاع‌رسانی می‌شوند.

وی با اشاره به این که زمان اختتامیه و اعلام نتایج ، 13 آذر ماه 1400 تعیین شده است، بیان کرد: علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با 4-32323393-056 داخلی 125 تماس گرفته و برای مشاهده متن کامل فراخوان جشنواره به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی مراجعه کنند.


۵ مرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید