اخبار

تشدید نظارت بر فروش اقلام غیر بهداشتی

تشدید نظارت بر فروش اقلام غیر بهداشتی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: باید نظارت ها بر واردکنندگان و فروشندگان لوازم پزشکی تقلبی و غیر بهداشتی و کسانی که با سلامت مردم مرتبط هستند، تشدید یابد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، هشتادمین جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات شورای اطلاع رسانی استان با حضور اعضای جلسه برگزار شد. 
ناصر نبی زاده با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه اخیر ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، عنوان کرد: طبق گزارش ها، خراسان جنوبی بالاترین میزان رعایت شاخص های پروتکل های بهداشتی در کشور را دارد که نتیجه فرهنگ غنی مردم استان، کوشش و تلاش مسئولین این حوزه و اطلاع رسانی شایسته توسط رسانه های استان است. 
وی با بیان این که کوشش ها برای افزایش رعایت ها همچنان باید ادامه یابد، اضافه کرد: تنها راه حفظ سلامت خود و اطرافیانمان رعایت کامل شیوه نامه ها، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات غیر ضروری است.
 نبی زاده با اشاره به دغدغه ها و سوالات ایجاد شده درخصوص دوز دوم واکسن، بیان کرد: اجازه ندهیم فضاهای رسانه ای و مجازی در اختیار شایعه پراکنی ها و جریانات معاند قرار بگیرد و به سلامت عمومی جامعه لطمه بزند.
وی خاطرنشان کرد: رسانه ها و دبیرخانه شورای اطلاع رسانی با کمک دانشگاه علوم پزشکی با تهیه مطالب علمی از متخصصین امر هر چه سریعتر نسبت به رفع ابهامات موجود در این خصوص اقدام کنند. 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن قدردانی از همکاری اصناف، کسبه، مسئولین اجرایی و دستگاه های قضایی در رعایت شیوه نامه های بهداشتی، اظهار کرد: ابلاغیه 27 تیر ماه مرتبط با ممنوعیت فعالیت 7 گروه شغلی دوباره مورد تاکید قرار گرفته و با کسانی که دستورالعمل ها را رعایت نمی کنند، برخورد لازم انجام خواهد گرفت.
نبی زاده همچنین خواستار برخورد جدی با واردکنندگان و فروشندگان لوازم پزشکی تقلبی و کسانی که با سلامت مردم مرتبط هستند، شد و افزود: در جلسه اخیر ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا همچنین بر روندهای اقناعی و استفاده از ظرفیت های هنری در شکل های تازه و نو برای اطلاع رسانی تاکید شد. 
۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید