اخبار

کوشش جمعی برای جریان سازی و فرهنگ سازی مقابله با بیماری کرونا

کوشش جمعی برای جریان سازی و فرهنگ سازی مقابله با بیماری کرونا
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: باید تمام کوشش و تلاشمان را برای گسترش فرهنگ اطلاع رسانی، اقناع سازی و جریان سازی مقابله با بیماری کرونا داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، هشتاد و یکمین جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی دوشنبه 15 شهریورماه با حضور اعضای جلسه برگزار شد.

ناصر نبی زاده در این جلسه، عنوان کرد: بر اساس آخرین گزارش اعلام شده (در 13 شهریورماه) شهرستان های نهبندان، بیرجند، طبس، قاین، سرایان و بشرویه دارای وضعیت قرمز، شهرستان های فردوس، درمیان، زیرکوه، نارنجی و شهرستان های سربیشه و خوسف دارای وضعیت زرد هستند.

وی با بیان این که خوشبختانه روند مثبتی در ورود واکسن به کشور و استان ایجاد شده است، ادامه داد: امیدواریم با این روند، شتاب بیشتر واکسیناسیون گروه های هدف و جامعه را شاهد باشیم، زیرا که استفاده از واکسن و رعایت پروتکل ها دو عامل مهم در پیشگیری، مهار و مدیریت این بیماری است.

نبی زاده با اشاره به این‌که بالاترین میزان درگیری استان در پیک پنجم، اول شهریورماه رخ داد، اظهار کرد: آخرین وضعیت ها نشانگر این است که در خراسان جنوبی، روند بیماری ثابت و رو به کاهش بوده است.

به گفته وی لازم است تمام کوشش و تلاشمان را برای گسترش فرهنگ رعایت شیوه نامه های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و عدم حضور در تجمعات غیر ضروری و آنچه که متخصصین امر توصیه می کنند، انجام دهیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بر استمرار این فرهنگ، عملکرد و اقدامات تاکید کرد و افزود: اطلاع رسانی، اقناع سازی و فرهنگ سازی که وظیفه ما در این کمیته است، سرعت و شتاب مناسب تری بگیرد.

نبی زاده در پایان از زحمات سازمان ها، نهادها، اصناف و خصوصا رسانه ها قدردانی کرد و افزود: کوشش مضاعف شما عزیزان در روندی شایسته برای کنترل بیماری تاثیر بالایی داشته است.

۱۵ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۳۱

نظرات بینندگان

اسدی
۱۴۰۰/۰۶/۱۵
4
0
0

عالی


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید