اخبار

لزوم استمرار رعایت پروتکل های بهداشتی توسط دریافت کنندگان واکسن

لزوم استمرار رعایت پروتکل های بهداشتی توسط دریافت کنندگان واکسن
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بر لزوم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی با کمک متخصصین در خصوص استمرار رعایت پروتکل های بهداشتی توسط دریافت کنندگان واکسن تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، هشتاد و دومین جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی برگزار شد.

ناصر نبی زاده در این جلسه، ضمن مروری بر مصوبات هفتاد و چهارمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، عنوان کرد: خوشبختانه با توجه به افزایش رعایت مردم و جامعه و افزایش واکسیناسیون، با روند کاهشی بیماری در سطح استان و کشور رو برو هستیم. هر چند این روند توجیهی برای سهل انگاری در اجرای دستورالعمل های بهداشتی نیست.

وی با بیان این که در پیک پنجم، تعداد بیماران بستری شده در یک هفته به 382 بیماری رسیده بود، اضافه کرد: خوشبختانه الان به 239 نفر کاهش پیدا کرده و امیدواریم این کاهش استمرار داشته باشد.

به گفته وی، طبق گزارش های ارائه شده میزان واکسیناسیون خراسان جنوبی از میانگین کشوری بالاتر است و تقریبا 85 درصد افراد بالای 60 سال استان، حداقل دو دوز واکسن را دریافت کردند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا نیز اشاره کرد و افزود: برگزاری هر گونه تجمع و مراسمی تابع دستورالعمل های مرتبط با رنگبندی است. همچنین دستورالعمل های ابلاغی ستاد در خصوص برگزاری مراسم پایان ماه صفر نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

نبی زاده با بیان این که مقرر شد مطب های دکتر نیز نسبت به نوبت دهی به صورت تلفنی و اینترنتی و حضور بیمار با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و دریافت وجه از طریق کارتخوان اقدام کنند، خاطرنشان کرد: تاکید بر استفاده از کمیته اطلاع رسانی، رسانه ها و فعالان فرهنگی و هنری برای گسترش اطلاع رسانی شایسته و به موقع دیگر موضوع مطرح شده در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بود.

وی همچنین به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی توسط افرادی که یک یا دو دوز واکسن را دریافت کرده اند، اشاره کرد و گفت: از ظرفیت متخصصین امر جهت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی درخصوص این که واکسن به تنهایی موجب ایمنی کامل نخواهد شد و تا واکسیناسیون همگانی ، رعایت ها باید ادامه یابد، استفاده شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از اقدامات انجام شده توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت برای جمع آوری ماسک های غیر استاندارد نیز سخن گفت و ادامه داد: رسانه های استان درخصوص توجه مردم به درج کد IRC هنگام خرید ماسک های بهداشتی، اطلاع رسانی های لازم را داشته باشند.

۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید