• اخبار

از اولین کاتب قرآن کریم با خط نستعلیق به شیوه عثمان طه تجلیل شد

از اولین کاتب قرآن کریم با خط نستعلیق به شیوه عثمان طه تجلیل شد
روز گذشته دراختتامیه اولین جشنواره ملی پیامک های ادبی ، قرآنی (مرسلات ) که با حضور فعالان و جامعه قرآنی استان برگزار شد، از خادم ممتاز هنری در رشته خوشنویس فرآنی تجلیل بعمل آمد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی در این جلسه که با حضور مسئولین کشوری و استانی در سالن علامه فرزان این اداره کل برگزار شد از 4خادم قرآنی در رشته های خوشنویسی ، پژوهش ، آموزش و تفسیر تجلیل بعمل آمد.
در این مراسم از هنرمند خوشنویس استان و بنیانگذار انجمن خوشنویسان بیرجند پرویز نیک بین که در مدت 4 سال برای اولین بار در کشور به کتابت قرآن کریم به خط نستعلیق شیوه تحریری عثمان طه پرداخته تقدیر گردید.
لازم به یادآوری است این هنرمند خوشنویس دارای مدرک درجه 2 هنری از شورای ارزشیابی هنرمندان کشور و مدرک فوق ممتاز نستعلیق از انجمن خوشنویسان ایران بوده و در سال گذشته بعنوان دبیر پیشکسوت نمونه استان انتخاب شد.
وی مولف کتاب نی صبور حاوی سرمشق های امتحانی آزمون انجمن خوشنویسان ایران بوده و بعنوان داور مسابقات خوشنویسی نیز فعالیت داشته و هم اکنون با تاسیس آموزشگاه آزاد هنری به تدریس این هنراسلامی مشغول می باشد.
۳ خرداد ۱۳۹۰ ۱۴:۴۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500